Cabines 85grudzień 2016 - styczeń 2017
Roller – odmładzające uszkodzenia
powrótTechnika
Rollery można stosować w zabiegach na twarzy oraz na ciele, np. przy problemach z cellulitem. Na skórę potraktowaną mikroigiełkami aplikuje się odpowiednie substancje czynne – odmładzające, odżywcze, poprawiające mikrokrążenie itp. Efektem jest ujędrnienie, wygładzenie, zmniejszenie blizn (na przykład trądzikowych), rozstępów i cellulitu.
Bardzo ważna jest higiena. Roller należy dezynfekować po każdym użyciu i przed nim.
W sprzedaży są rollery do użytku domowego, klientki mogą więc same przeprowadzać ten zabieg, od gabinetowego będzie się on jednak różnił intensywnością. Rollery stosowane w gabinetach mają dłuższe igiełki, mocniej więc nakłuwają skórę.
Jak stosować roller?
Przed zabiegiem kosmetyczka dokładnie oczyszcza twarz. Usuwa makijaż i zanieczyszczenia i przeciera skórę tonikiem (tonik z alkoholem zdezynfekuje skórę). Żeby podnieść efektywność, może wykonać delikatny peeling. Ponieważ nie wszystkie klientki dobrze tolerują mikronakłucia, można użyć maści znieczulającej, np. Emli.
Kluczową sprawą w stosowaniu rollera jest równomierny nacisk, niezbyt mocny, ale pewny. Każde miejsce opracowuje się kilkakrotnie, prowadząc wałeczek w różnych kierunkach. Na tak przygotowaną skórę nakłada się zawartość wybranej ampułki – mogą to być witaminy, substancje odżywcze, odmładzające, jak na przykład kwas hialuronowy, kolagen, wyciągi roślinne.
Skóra potraktowana igiełkami zostaje zmuszona do intensywnej regeneracji, a przez nakłucia substancje czynne z ampułek szybciej docierają do żywych warstw skóry i do naczyń krwionośnych. Zależnie od indywidualnych uwarunkowań twarz po zabiegu może być mniej lub bardziej obrzęknięta, zaczerwieniona, a w miejscach nakłuć pojawiać się mogą drobne strupki lub zasinienia. Przez kilka dni trzeba unikać ekspozycji na słońce, mocnego makijażu i niektórych zabiegów kosmetycznych.
Zalecana liczba i częstotliwość zabiegów zależy od indywidualnych potrzeb skóry. Zwykle wystarcza kilka zabiegów w odstępie 2–4 tygodni, a potem zabieg przypominający raz na 1–2 miesiące.
Jeśli ma to być zabieg poprawiający wygląd skóry przed ważnym dniem, należy uprzedzić klientkę, że powinna poddać się mu z kilkudniowym wyprzedzeniem, żeby skóra zdążyła się zagoić. Nie przeprowadza się zabiegu, gdy klientka ma kruche naczynka, bardzo wrażliwą cerę, cierpi na trądzik różowaty, zaburzenia krzepliwości krwi.
Zalety
Atutem mezoterapii z użyciem rollera jest łatwość wykonania zabiegu – wystarczy niewielka wprawa, żeby poprawnie manewrować przyrządem i nie zrobić krzywdy klientce. Efekty zabiegu są zadowalające i wyraźne, co zjednuje mu przychylne opinie.
Dorota Bury