Mezoterapia ciała

powrót

Medycyna estetyczna

Intradermoterapia (mezoterapia) polega na miejscowych wielokrotnych śródskórnych iniekcjach leków. Ma działanie dwukierunkowe. Pierwsze wynika z bodźca mechanicznego i zachodzi na skutek przerwania ciągłości powierzchni skóry igłą, co powoduje miejscowe zwiększenie krążenia i pobudzenie reakcji obronnych sprzyjających aktywizacji procesów regeneracji. Drugie jest reakcją na bodziec farmakologiczny wywołany miejscowym przenikaniem czynników aktywnych, uruchamiających procesy lecznicze skóry.
Muzyka relaksacyjna bez opłat ZAiKS
Mezoterapia ciała

Mezoterapia ciała stosowana jest w celu modelowania sylwetki i poprawy jakości skóry. Jest techniką medyczną umożliwiającą likwidowanie zmian bezpośrednio w miejscu ich występowania. Dzięki intradermalnym iniekcjom przy zastosowaniu niewielkiej ilości preparatów skuteczność zabiegów jest duża, a efekty uboczne są maksymalnie wyeliminowane. Metoda ta ma zastosowanie w następujących problemach:

  • otyłość (okolica bioder, fałdy brzuszne, uda, wewnętrzna strona kolan, kończyny górne),
  • cellulit (uda, pośladki, okolica lędźwi),
  • rozstępy (w fazie pierwszej i drugiej),
  • nawisy i brak sprężystości skóry (powstałe po gwałtownej utracie wagi lub/i w wyniku starzenia).

Składniki najczęściej wykorzystywane do zabiegów mezoterapii ciała

Kwas hialuronowy – podstawowy mukopolisacharyd wchodzący w skład tkanki łącznej, jest w stanie wiązać duże ilości wody, dzięki czemu zapewnia utrzymanie odpowiedniej wilgotności skóry; w dobranych stężeniach sprzyja odtwarzaniu optymalnego środowiska fizjologicznego ułatwiającego pomnażanie i migrację fibroblastów oraz wtórną syntezę kolagenu; redukuje wolne rodniki, przywraca skórze jędrność, rewitalizuje i zatrzymuje młody wygląd.

Fosfatydylocholina – lecytyna otrzymywana z ziaren soi, w medycynie stosowana do leczenia zatorów tłuszczowych, redukcji lipidów we krwi; powoduje redukcję adipocytów (magazynów tłuszczowych); w komórce wywołuje rozpad trójglicerydów, które wraz z krwią transportowane są do wątroby, gdzie następuje rozpad tłuszczów i skąd wydalane są one z organizmu; daje efekt miejscowej redukcji tkanki tłuszczowej.

Kofeina – wpływa na proces lipolizy, stymulując adipocyty, zwiększa hydrolizę trójglicerydów do wolnych kwasów tłuszczowych; pobudza mikrocyrkulację w skórze; obkurcza naczynia krwionośne – co sprzyja redukcji obrzęków, chroni przed działaniem promieniowania UVB dzięki właściwościom antyoksydacyjnym.

L-karnityna – aminokwas, który uczestniczy w lipolizie, wpływając na transport kwasów tłuszczowych do mitochondriów i tym samym, wspomagając metabolizm zmagazynowanego tłuszczu.

Krzemionka organiczna – silanol, posiada właściwości regenerujące tkankę łączną, ponieważ jest jej strukturalnym elementem; wchodzi w skład kolagenu, elastyny, glikoprotein i proteoglikanów; stymuluje fibroblasty oraz sprzyja regeneracji włókien sprężystych i kolagenowych; ma działanie odmładzające, reguluje przemiany i podziały komórkowe, wspomaga zwalczanie wolnych rodników; reguluje mitozę fibroblastów, przyczyniając się do regeneracji naskórka i skóry właściwej.

Wyciąg z ruty i nostrzyka żółtego – zmniejsza przepuszczalność naczyń, wykazuje przeciwdziałanie wolnorodnikowe; rutyna ogranicza stany zapalne przez redukcję wydzielania histaminy, wzmaga syntezę kolagenu; składniki te zestawione razem wykazują działanie przeciwobrzękowe, uszczelniają kapilary; przyczyniają się do redukcji cellulitu przez usprawnienie krążenia krwi i limfy. Wyciąg z karczocha – zawiera cynarynę, wspomagającą metabolizm glukozy i lipidów, istotnych w redukcji cellulitu.

więcej w Cabines nr 39

mgr Katarzyna Rembelska
publikacje Cabines 39
do góry | powrót